checkmyhome.co.il

כל המידע שאתם צריכים לדעת על ביקורת מבנים


מהנדס הבודק את הדירות חייב לזהות את רוב הליקויים, לתמחר אותם ולפנות לשמאי מקרקעין במידת הצורךאחד הדברים המומלצים ביותר לעשות כאשר אנו מדברים על נדל"ן, מבני תעשייה, בתים פרטיים ובכלל כל מבנה שהוא אשר אינו חדש או עשוי לספוג מבעיות הוא לפנות אל מהנדסי בניין מוכרים לצורך ביקורת מבנים. למה זה? כל מבנה לאחר זמן מה עלול לפתח בעיות שונות ונזקים ארוכי טווח יכולים להשפיע הן על המבנה עצמו והן על הנמצאים בתוכו בין אם זהו מפעל תעשייתי או בניין מגורים.

במאמר זה נעסוק בבעיות השונות העשויות להגרם למבנים לאחר זמן מה ללא תחזוקה או ביקורת מבנים שוטפת, מי אחראי ומה ניתן לעשות לטפל בבעיות כאלו.

לאלו בעיות נוכל לצפות

"אורך חיים אפקטיבי" הינו מונח אשר מתאר את פרק הזמן המשוער בו מבנה יכול לעמוד ללא כל פעולות אחזקה, תיקונים ופעולות שונות בו. ביקורת מבנים מאפשרת להעריך את אורך החיים הזה ומתי נצטרך להתחיל לטפל בבניין יחד עם מהנדסי בניין ושאר אנשי צוות מיומנים ובעלי אישור.

אז מה הבעיות העלולות להופיע במבנים לאחר זמן מה? במבנים הבנויים בשיטת פל-קל עשויים להווצר עומסים על התקרה ולהוות נזק וסכנה לסובבים. כמו כן, ייתכן ולאחר זמן רב ללא תחזוקה נראה סדקים בקירות ובתקרות, שקיעות, נזילות, רטיבויות, בעיות איטום, בעיות חשמל, בעיות אינסטלציה נוספות וכן חדירה של מים לחלקו הפנימי של התקרה או הקיר.

בעיות נוספות העשויות לצוץ הינן התפתחות של חרקים, בקטריות, פטריות, עובש, זיהומים ביתיים, שריטות, חריצות, שחיקה ועוד.

שאלת האחריות

אם אנו מדברים אודות דירה חדשה, אזי ישנם מספר מועדים לביצוע בדיקה הנדסית של מהנדסי בניין והם: במהלך בניית המבנה, במהלך מסירה ראשונית לדירה, בעת קבלת מפתח לדירה, בתקופת שנת בדק ובמהלך תקופת אחריות הקבלן.

להלן פרקי הזמן בהם מחוייב הקבלן במתן "תקופת בדק בית":

·         כל צנרת האינסטלציה הביתית לרבות מערכת הסקה ומרזבים– תקופת בדק של שנתיים.
·         בדיקת רטיבות וחדירת רטיבות– תקופת בדק של שלוש שנים.
·         תיקונים ונזקים בדודים, מכונות ומנועים– תקופת בדק של שלוש שנים.
·         קילוף חיפויים בחדרי מדרגות– תקופת בדק של שלוש שנים.
·         שקיעת מרצפות בקומת קרקע– תקופת בדק של שלוש שנים.
·         שקיעת מרצפות בחניות, שבילים בשטח הבניין ומדרכות– תקופת בדק של שלוש שנים.
·         סדקים בתקרות ובקירות– תקופת בדק של חמש שנים.
·         קילופים ניכרים בחיפויים חיצוניים– תקופת בדק של שבע שנים.

מעבר לתקופת הבדק המצויינת, מחוייב הקבלן בתקופת אחריות אך ורק אם בתוך שלוש שנים מגמר תקופת הבדק התגלתה בדירה אי-התאמה ובעל הדירה מצליח להוכיח כי המקור לאותה אי-התאמה נובע מתכנון שהינו לקוי או שהעבודה או החומרים אינם מתאימים לתקנים או לאשר הוסכם.

כמובן לאחר תקופות אלו ניתן לפנות לחברות פרטיות בעלות ניסיון, מומחיות ואישור לבצע ביקורת מבנים, נזקים לבניין, הערכת שווי ועוד ואזי כל חברה תציע אחריות שונה במידה ותבקשו בתיקון מסויים בבניין או בדירה.

בדיקות בדק בית נעשות בידי מהנדסי בניין או שמאים מומחים ובתום הבדיקה ניתן פירוט של כל הליקויים, דרכי הטיפול המתאימות וגובה העלות15/05/2012    checkmyhome.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר checkmyhome.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2021 checkmyhome.co.il כל הזכויות שמורות
אתר ביקורת מבנים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים ביקורת מבנים
צריכים ביקורת מבנים? השאירו את הפרטים שלכם ויחזרו אליכם בהקדם.
אנחנו עובדים עם מהנדסי הבניין האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!